obrazy aborygeńskie prosto z australii

Lingo Gallery to jedyna w Polsce galeria współpracująca z artystami aborygeńskimi. Są to twórcy znani i rozpoznawalni w całej Australii, wystawiający swoje prace w największych galeriach w kraju i za granicą. Ich dzieła można nabyć w centrach sztuki w Perth, Sydney, Adelaide i Melbourne. Słynni malarze i malarki, tacy jak Rosemary Pettyare tworząca w duch siostrzeństwa z kobietami z plemienia, szukająca nowych technik Jeannie Mills czy malujący swoje własne historie Kevin Bird Mpetyane są jednymi z wielu przedstawicieli sztuki Aborygenów w Lingo Gallery. W internetowej galerii znajdziesz także prace aborygeńskiej seniorki plemienia Gracie Morton Pwerle, której rolą jest przekazywanie tradycji swoim potomkom, by ta mogła być nieprzerwanie kultywowana przez kolejnych kilkaset lat. Artysta aborygeński to też pewnego rodzaju współczesny malarz abstrakcyjny, co dostrzeżesz w pracach Dulcie Long, która barwne, skomplikowane kompozycje porzuciła na rzecz nietypowo minimalistycznych dla swojej rdzennej sztuki obrazów o zawężonej gamie barwnej.

Rdzenni Aborygeni

artyści Lingo gallery

Gracie Morton Pwerle

Artystka

Cindy Morton

Artystka

Doreen Nolan

Artystka

Betty Graham

Artystka

Jacinda Hayes

Artystka

Kevin Bird

Artysta

Roseanne Morton

Artystka

Walala Tjapaltjarri

Artysta

Rosmary Petyarre

Artystka

Margeret Scobie

Artystka

Jeannie Mills

Artystka

Sharon Doolan

Artystka

Sztuka przekazywana od pokoleń

Sztuka Aborygenów pozostaje nadal wielką tajemnicą. Dopiero w latach ’70 XX wieku rdzenni mieszkańcy Australii zaczęli korzystać z bardziej trwałych technik, takich jak akryl na płótnie, dzięki czemu ich barwne wizje mogły zostać zauważone przez resztę świata. Wcześniej obrazy Aborygenów powstawały na ścianach jaskiń, kamieniach, drzewach czy też bezpośrednio na pustynnej ziemi, a pigmenty uzyskiwano z tego, co dała natura. Tradycja ta sięga blisko 50 tysięcy lat i jest prawdopodobnie najstarszą kulturą istniejącą nieprzerwanie do dziś. Współcześni malarze aborygeńscy to bezpośredni potomkowie plemion zamieszkujących ten kontynent kilkadziesiąt tysięcy lat temu. Z pokolenia na pokolenie przekazują sobie tę tradycję i “marzenie” (dreaming), będące tematem, a zarazem źródłem i inspiracją ich sztuki. Tylko ktoś, kto może nazywać siebie prawdziwym Aborygenem, ma prawo do tworzenia sztuki aborygeńskiej, która przepełniona jest skomplikowaną symboliką i pełna duchowości obcej i niezrozumiałej dla ludzi spoza okręgu wtajemniczenia.

Galeria

Certyfikat autentyczności

Jedynym miejscem w Polsce, gdzie oryginalne obrazy znanych malarzy aborygeńskich, są dla nas dostępne na wyciągnięcie ręki, jest Lingo Gallery, internetowa galeria sztuki, a zarazem sklep z obrazami. Galeria powstała z pasji do malarstwa, rękodzieła i całej kultury Aborygenów, zatem nie istnieje właściwszy i bezpieczniejszy sposób na zdobycie niesamowitych, pełnych ukrytych znaczeń i przesłania obrazów autorstwa rdzennych mieszkańców Australii. Gwarancją oryginalności obrazów jest certyfikat autentyczności. Dodatkowo, dzieło sfotografowane jest w towarzystwie swojego autora, co niweluje wszelką niepewność dotyczącą pochodzenia obrazu. Lingo Gallery gwarantuje autentyczność i radość z zakupu obrazu noszącego w sobie słońce Australii.