Lingo Gallery

obrazy aborygeńskie prosto z australii

Lingo Gallery to jedyna w Polsce internetowa galeria sztuki aborygeńskiej. Nasz sklep z obrazami oferuje unikatowe, oryginalne obrazy profesjonalnych australijskich artystów. Znajdziesz tu malarstwo, którego sekrety i techniki przekazywane są przez rdzennych mieszkańców Australii z pokolenia na pokolenie od niepamiętnych czasów, a które dziś może znaleźć się w twoim domu. 

Jakie obrazy znajdziesz w naszej ofercie?

W galerii sztuki współczesnej Lingo Gallery znajdziesz przede wszystkim oryginalne obrazy aborygeńskich artystów, malowane ręcznie na płótnie farbami akrylowymi. Akryl gwarantuje trwałość i żywe kolory, nie wymaga specjalnej konserwacji, co jest kluczową informacją dla potencjalnego nabywcy. Każdy z obrazów posiada swój własny unikalny certyfikat autentyczności, który jest gwarancją pochodzenia dzieła. Musisz wiedzieć, że tylko prawdziwi, rdzenni Aborygeni maja prawo tworzyć sztukę aborygeńską. Wszystkie inne obrazy naśladujące jej styl są tylko kiepską imitacją.

Dostępne rozmiary obrazów

Obrazy w ofercie występują w przeróżnych rozmiarach, dzięki czemu jesteś w stanie znaleźć coś idealnie dopasowanego do swoich potrzeb. Od małych dzieł 30×30 cm idealnie wpasowujących się do niewielkiego biura, aż po ogromne płótna 3×2 metry, które zawładną daną im przestrzenią.

Style sztuki aborygeńskiej 

Dzieła w galerii sztuki internetowej malowane są także w różnorodnych technikach, w zależności od rodzimego plemienia artysty. Znajdziesz obrazy w takich technikach jak dot painting, cross hatching czy bush medicine leaves. Mogłoby się wydawać, że w większości są to dzieła nieprzedstawiające, abstrakcyjne, jednak Aborygeni doskonale wiedzą, co malują, a każdy kształt ma swoje ukryte znaczenie. Obrazy opowiadają historie, są pełne symboli i niosą skonkretyzowane przesłanie, czytelne często wyłącznie dla członków plemienia.

Malarstwo wielopokoleniowe

Aborygeńscy twórcy od małego obserwują swoją kreatywną rodzinę i mają stały kontakt ze sztuką, której tajniki dzięki temu są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Tradycja jest wciąż żywa, stale jednak ewoluuje i rozkwita w nieskończoność. W Lingo Gallery możesz nabyć dzieła niosące ukryte przesłania, stworzone przez znanych australijskich artystów obecnych na współczesnym rynku sztuki, wystawiających w m. in. Sydney, Adelaide, Perth i Melbourne.

Wywiad

Skąd pomysł na otwarcie art gallery w Polsce?

Przez trzy lata mieszkaliśmy w Australii i w tym czasie mieliśmy szansę podróżować po tym pięknym kraju, również po mniej utartych szlakach. Dzięki temu poznaliśmy kulturę aborygeńską, która obecnie jest coraz szerzej ceniona, a przez to promowana jako atrakcja kraju.

Sztuka aborygeńska skradła nasze serca

Sztuka aborygeńska skradła nasze serca i bardziej zainteresowaliśmy się tym nietypowym tematem. To niesamowite, ile różnych znaczeń i przesłań zawartych jest w tych barwnych dziełach. Nie możemy wyjść z zachwytu nad wieloznacznością obrazów i ukrytymi znaczeniami symboli. Przepiękny kraj, jakim jest Australia, reflektuje na sztukę tworzoną przez jej rdzennych mieszkańców.

Ta wspaniała sztuka jest bardzo mało znana w Polsce i całej Europie.

To zaskakujące, że ta wspaniała sztuka jest bardzo mało znana w Polsce i całej Europie – mało popularna i zwyczajnie niedostępna. Oboje interesujemy się aranżacją wnętrz i projektowaniem i postanowiliśmy połączyć ze sobą nasze pasje i sprowadzić do kraju coś nowego w sztuce, powiew świeżości, słońce w czystej postaci.

Lingo Gallery Store

Twoja galeria sztuki współczesnej

Lingo Gallery Store jest zaufanym pośrednikiem w procesie zakupu sztuki aborygeńskiej. Możesz mieć całkowitą pewność, że obraz jest w stu procentach oryginalny, namalowany przez australijskiego artystę. Każdy z obrazów posiada własny certyfikat autentyczności. Dodatkowo, sfotografowany jest w towarzystwie swojego twórcy, które to zdjęcie prezentowane jest kupującemu jako dowód autorstwa i oryginalności. 

Obrazy w internetowej galerii obrazów Lingo Gallery pochodzą od artystów działających głównie w stanie South Australia, położonym w centralno-południowej części kontynentu australijskiego, u brzegów Oceanu Południowego. Za każdym z tych dzieł kryje się historia, plemienna opowieść ukazująca dzieje ludzi, fenomeny natury i konkretne miejsca na pustyni, która wciąż strzeże swoich sekretów przed niechcianymi gośćmi. To wcale nie oznacza, że aborygeńska sztuka nie będzie pasować do współczesnych wnętrz. Wręcz przeciwnie, sprawdzi się w nich doskonale, będzie wcześniej wspominanym już powiewem świeżości. 

Galeria sztuki z certyfikowanymi obrazami

W Lingo Gallery kupisz wyłącznie certyfikowane obrazy, pochodzące z pewnych źródeł. Co daje taki certyfikat? Jest przede wszystkim wiarygodnym dowodem oryginalności dzieła i jego przynależności do autorstwa konkretnego autora. Tylko oryginalne dzieła (nie kopie) mogą uzyskać taki certyfikat. W przypadku obrazów sprzedawanych w internetowej art gallery Lingo Gallery dodatkowo potwierdzeniem autentyczności jest fotografia artysty wraz z jego dziełem. Lingo Gallery gwarantuje oryginalność każdego jednego płótna. 

Faq

Najczęściej zadawane pytania

Skąd pochodzą obrazy sprzedawane przez Lingo Gallery?

Obrazy pochodzą bezpośrednio z Australii, zostały namalowane przez rdzennych mieszkańców tego kontynentu. Lingo Gallery współpracuje głównie z artystami ze stanu South Australia, położonego w centralno-południowej części kraju.

Jak mogę kupić obraz?

W celu zakupu obrazu, prosimy o kontakt mailowy. Wiadomość powinna zawierać tytuł interesującego Cię obrazu z naszej galerii oraz numer jego certyfikatu. Skontaktujemy się z Tobą i odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy interesujące Cię kwestie i rozwiejemy ewentualne wątpliwości. W celu ułatwienia kontaktu możesz podać nam swój numer telefonu, a my oddzwonimy. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. 

Czy mogę zobaczyć obraz na żywo?

Istnieje możliwość zaprezentowania dzieła na żywo po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie. Jeśli chcesz obejrzeć interesujący Cię konkretny obraz, prosimy o kontakt mailowy. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze zbiorem naszej galerii!